Aratinga Collie Rough

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

Archiv novinek - rok 2012

Nové telefonní číslo - 604 39 25 38!

 

Jak jste si patrně všimli, dlouhou dobu jsem neaktualizovala mé stránky a neodpovídala zavčasu na emaily... Bohužel ne vždy je člověk pánem svého času a starost o druhé je na prvním místě. A občas se stane, že se ke všem těmto starostem přidruží i něco, co člověk nečeká...

 

 Když byla možnost nahlédnout do "dopisů", byly to pro mne krásné okamžiky, kochala jsem se nádhernými fotografiemi rostoucích štěňátek, bavila dlouhými dopisy (např. Toníčkova panička je hotový spisovatel :-)) a těšila se, až se s některými z vás setkám osobně...

                                                        ... a věřím, že to vyjde! 

 

Donesla se ke mně např. zpráva, že minulý týden DelinkaDubuque Delique Aratinga složila svou první zkoušku z poslušnosti na známku výborná!!! Obou holkám moooc gratuluji! 

 

A protože je dnes krásný slunečný den - vyražte ven a pošlete mi nějakou krásnou podzimní fotografii s vašim aratingovatým chlupáčem :-) Těším se!

 

P/S: nezapomeňte si změnit mé telefonní číslo!!!


/13. 10. 2012/

Dnes mohla oslavit své sedmé narozeniny moje Sofinka

Mohla, ale nemůže... proto, že na světě jsou zlí lidé...

Milá Sofinko, pořád jsi v mém srdíčku a protože vím, že se na nás koukáš tam ze zhora, posílám Ti nahoru alespoň podrbáníčko za ouška...

 


/26. 9. 2012/

Přejeme Vám KRÁSNÉ LÉTO :-)

...a začalo to! A jak prohlásily mé tři ratolesti - KONEČNĚ!

Upřímně řečeno, nevím jak vy, ale dnes se na mne dívali Baff s Cannýskem naprosto slunečně vyčerpaně :-) Radovánky s hadicí a stín pod pergolou nakonec vystřídal příjemný chládek našeho domečku a všem bylo fajn :-)

 

Dorazila ke mne i informace z Klatov, kde se výstavy účastnil Dempsey a Dellinka.  Dempsík se umístil na třetím a Dellinka na čtvrtém místě, gratujuji :-) A zatímco Delli si na posuzování v tom neúnosném vedru musela ještě chvilku počkat, zachoval se Dempsey "negalantně" a po posouzení si rychle odjel zaplavat....a teď večer tajně vyzvídal :-)

 

Kdo jedete na Léto s Lassií, máte možnost  se setkat s Delinkou, Dashenkou a Coddym. Dempsey, jako správný detektiv, to přijede ke konci týdne zkontrolovat!

 

Majitelům štěňátek z vrhu E děkuji za krásné emaily a fotografie!!!

 


/30. 6. 2012/

Elfíček vyrazil do světa...

šťastnou cestu :-)


/4. 6. 2012/

Nabízíme trricolorního pejska :-)

Vyhlašuje se konkurz na prima páníčka pro "našeho" černého kluka!

Elf, Elfík (Fík ještě ne :-)), Elfíček - je roztomilý mrňous s duší bojovníka i mazlíka, hlídač i rošťák, kamarád do nepohody a vůbec - svou milou a přátelskou povahou si nás tu všechny začíná obmotávat kolem prstu... je na čase najít mu toho nej páníčka, kterého bude moci mít jen a jen pro sebe, aby mu mohl dennodenně dokazovat, že kolie (a především ON) je ten nejbáječnější tvor pod sluncem.

A protože nemohu najít takovou tu malou potvornou, ale zároveň užitečnou pomůcku pro přenos fotografií, hádejte, kterak krásně vypadá :-)

Abych vám to hádání a těšení se trošku usnadnila, vkládám podobiznu před třemí týdny

... je mnohem chlupatější a roste nám do krásy :-) 

 

 


/24. 5. 2012/

VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Dnes slaví své třetí narozeniny vrh "C" Aratinga!

Milí zlatí páni a jedna černá slečno :-)

Je to už pár let, co jste spatřili světlo světa a přesto je to jako včera. Své první krůčky jste podnikali na naší zahradě, řádili s mými dětmi (možná si ještě vzpomínáte, kterak jste zkoumali funkci dětského traktůrku :-), hlídali jste po vzoru tatínka, s maminkou jste se vyhřívali na sluníčku, dokonce jste byli přítomni stavbě pergoly a motorové pily vás nechávyly klidnými :-), Clydík a Coddy se s námi nakonec zúčastnili i stanové výpravy a "leteckého" výcviku, ... a bylo toho požehnaně :-). Vám i Vašim páníčkům děkuji za zprávičky a jsem ráda, že se máte dobře.

Takže - k dnešním narozeninám vám všem přeji sluníčko, dlouhé procházky, dostatek drbání za oušky a plné misky :-) Mějte se krásně!!!!!!!

 


/18. 5. 2012/

Tak nám tu Elfík osiřel...

... a rošťácká Emilka odjela do svého nového domova :-).

Děkuji Vám všem, kteří posíláte či voláte zprávy, kterak se daří a jsem ráda, že všichni měli štěstí na báječné majitele :-)

Takže mi zbývá poslední veledůležitý úkol, a to najít Elfíkovi stejně úžasné páníčky, jako mají jeho sestřičky a bráškové. Elfík se snaží od svého dědečka Cáni naučit, kterak vše ohlídat, od maminky se nechává laskat a na rošťárny je tu malá borděří slečna. Učí se chodit na vodítku, dávat pac,...je čistotný, smíšek, pohodář i nezbeda :-)... zavolejte a přijeďte se juknout :-) 

 


/12. 5. 2012/

Sofinko,...

...uplynul dlouhý rok...rok bez tebe..bez společně prožitých chvil...bez tvého čumáčku v mých dlaních...

...pokaždé, když vidím tvé děti - vidím TEBE...

...jsi v nich a přesto mi chybíš...nikdo tě nemohl a nemůže nahradit...

...na tvůj šibalský výraz v očích se nedá zapomenout...

...moje Sofinko...


/10. 5. 2012/

Je možné si ještě zamluvit dvě štěňátka

Od pátku 27.4. se začneme rozjíždět do nových domovů - v současné době si můžete zamluvit ještě jednoho tricolorního pejska (Elfreda) a tricolorní holčičku (Emilku). Jsme již naočkovaní, čipovaní (ani jeden z nás nemuk!) a začínáme lumpačit :-) 

        Emilka                                                                                                             Elfred


/22. 4. 2012/

Kterak jsme si užívali několika málo slunečných dnů.

Nevíme jak u vás, ale tady v polabí se na nás pár dnů usmívalo sluníčko a my jsme řádili na zahradě. Kocour Bonifác nás učil, kterak je důležité umět se otírat tělíčkem o tělíčko (kočky to prý rády...) - některým z nás se to bude hodit v našich nových domovech :-), teta Goby se mohla zbláznit radostí, že má najednou tolik malých kamarádů :-) a učila nás válet a rochnit se na zádech

dohlížela na naše výpravy a boje :-), když naše mamka hlídala branku... 

a pak jsme šli na čerstvém vzduchu na kutě 

  

K zadání jsme ještě dva kluk a holčička - oba tricolor - tak neváhejte!!!


/16. 4. 2012/

Dogdancing a naše Dasha

Dnes se Dashenka

Dembia Dasha Aratinga

účastnila neoficiálních závodů v dogdancingu

a se svou paničkou Evou Risovou

se umístila na 12. místě (z osmnácti)!

Krásný začátek!

Gratulujeme!!!


/15. 4. 2012/

NV Ostrava

Dnes na národní výstavě v Ostravě se předvedla "naše" Delinka

Dubuque Delique Aratinga

poprvé v mezitřídě

a

získala ocenění

V1, CAC

Paničce a Delince posíláme velké gatulace a děkuji za krásnou reprezentaci!

 


/14. 4. 2012/

...počasí nic moc :-(

...vážně! A to se tak rádi procházíme, válíme, skotačíme a houpeme na zahrádce... dokonce jsme tam natrefili na divného psa, který byl ale neskutečně kamarádský (jen to mlíčko mu chybělo...)

...a to jej, tedy vlastně jí, Etelka obešla ze všech stran...:-)

Panička říká, že jíme způsobně, nestrkáme se,...

...a když se dostatečně vyřádíme, tak úplně nej to je u té naší chlupaté maminky :-)

 

Mějte se zatím krásně a přejte nám i vám co nej počasí :-)

P/S: paničce se podařilo pár foteček a dala nám je na "naše" stránečky

(takové rychlozáběry :-)) 


/8. 4. 2012/

...za chvilku se na nás přijedete již podívat..

...a aby Vám to čekání trošku uteklo, hledejte v odchovech na našich osobních "stránkách" naše podobizny :-)))


/26. 3. 2012/

Tak už capkáme...

... panička se dnes rozhodla, že nám dá pryč porodní bednu (prý ji pořád nebaví dávat nás nazpět :-)) a my nestačili koukat na ten prostor... a protože nás tlapky poslouchají teprve krátce, zjistili jsme,  že procházet se po kluzkých novinách není zas až tak jednoduché... nevíte, čemu se všichni tak smáli? a proč nás přirovnávali k bruslařům?.. po chvilce jsme již vše začali zvládat a bylo po smíchu.

Vyhřívanou dečkou jsme pohrdli, neboť není nic lepšího, než se zavrtat nějakému tomu dvounožci do klína :-) Některým z nás to však nestačí a preferujeme pohupování v náručí... Jinak si spolu začínáme hrát, vzájemným olizováním se přesvědčujeme, že máme všichni stejné mlíčko, umíme se podrbat za ušima, začínáme štěkat a žadonit,..a umíme se rochnit :-)

Panička nám stále nechce prozradit, kdo z nás je již zamluven... prý, aby nám to nebylo líto,... tak jí zavolejte, ať se na nás můžete přijet podívat!


/24. 3. 2012/

Rosteme a tloustneme :-)

... čas letí a my se snažíme seč nám síly stačí, abychom se něčemu přiučili...

...umíme ležet, převalovat se, zívat... umíme najít mámu a vyvinout neskutečnou energii k tomu, abychom uloupili to nej mlíčko... Etelka dnes při akci  krmení stála na hlavě, stojka jak vyšitá, a vůbec, ale vůbec jí to nevadilo?! Eliška se pro změnu ráda vyvaluje na zádech. Ebbee je nej pohodářka, Emilka a Elfík poctivě baští do usnutí, Toníček skvěle mlaská, Elsa je pravá lvice :-) a Edda? ... pohodář a žrout :-)) (Etelka je popravdě řečeno větší :-))) )

Pořád se ještě můžete hlásit k nám do party - k mání jsme zlatí i černí , kluk a holčičky :-) 

Do odchovů  (E Aratinga) jsem již zadala jednotlivá štěňátka, můžete zde shlédnout i jejich rodokmen, a pro ty, kteří našeho taťku ještě neviděli, sem dávám jeho podobiznu :-)

..ale abych tu vypsala všechny jeho tituly, to po mně opravdu nechtějte!!!

:-)

...ICh., JunioCh. Maďarska, Český, Rumunský, Maďarský...champion,... xkrát klubový vítěz...   


/15. 3. 2012/

...a máme jména :-)

No, po pravdě... nebylo to úplně jednoduché :-)... nakonec za opětovné pomoci mé nej kamarádky Martinky (tímto ji zdravím do Kynžvartu) jsem vše doladila..uf..

 

 tricolorní páni Eldoret Edward A. a Everett Elfred A.

  zlatý klučina Entebby Enthony A.

tricolorní slečny Emporia Emilia A. a Elyria Ellysa A.

zlaté holčiny  Elista Elsa A., Etosha Ebbee A. a Esteli Etel A.


/4. 3. 2012/

MÁME ŠTĚŃÁTKA

Oznamujeme všem, že dne 2. března se Baffince narodila krásná chlupatě nechlupatá štěňátka :-)

Barevně jsou půl na půl - to jest - 4 tricolorní (2 pejsci a 2 fenečky)a 4 zlaťáčci (1 pejsek a 3 krásné holčičky).

Takže, pokud je u Vás a ve Vašem srdci místo pro malého rošťáka či rošťandu, zavolejte a můžete si někoho z nás zamluvit :-)

Odběr bude možný od 27.4.

Jména budeme mít určitě opět pěkná a zajímavá, jen se v tuto chvíli ještě dolaďují.


/3. 3. 2012/

Cannýsek

Dnes oslavil své 7.narozeniny! 

Milý Cannýsku, přejeme ti dostatek mlsání

(nech si také něco pro sebe a neděl se pořád s Baff :-)),

pohodlné kanape a pelíšek

(přenech také někdy starost s hlídáním těm dalším :-))

a dostatek výletů s námi.

Jako vždy jsi byl úžasný i při pojídání dortu - decentní, slušně vychovaný, nemlaskal jsi, jen bílá tečka od smetany na čumáčku tě prozradila :-) a i Baff, která tě hypnotizovala pohledem, zda jí také necháš, si přišla na své - jsi prostě galantní :-)

P/S: jsem ráda, že ti Baffuka nakonec ještě něco nechala, můra jedna nenasytná - jen ty kuličky v bříšku jí omlouvají :-)))


/26. 1. 2012/

Přijímáme záznamy na štěňátka :-)

Tak nám to nedalo a jukly jsme se ultrazvukem, zda-li pak se nám v tom Baffinčiném bříšku něco klube... barvy a pohlaví si sice Baffulka nechává pro sebe, ale rozhodně tam nějaká kulička se zatím nepatrným, nechlupatým červíčkem je :-) 

Tatínkem se stane ICh. MultiCh. Prince of Sunlight Quenshless Love :-) Ryan

 


/24. 1. 2012/

Máme nakryto :-)

Baff se dlouho rozmýšlela, kdy začne hárat... nakonec nás překvapila na Vánoce, a tak po rodinné poradě všech pro a proti jsme se vydali na krytí ze Záluží do Záluží :-)))

Pokud bude vše probíhat v pořádku, mohla by se Bafinka stát maminkou počátkem března (jen doufám, že ne 29.2. ...) a štěňátka jsou očekávána v barvě zlatá s vlohou a tricolor.

 Všechna štěňátka budou geneticky MDR1 negativní (+/-)!

Jen doufejme(te), že budou mít kapánek méně temperamentu než Baff a její psí kamarád :-)


/3. 1. 2012/

Další zprávy

Kontakt

Bc. Petra Mecerová
Čelákovice, Praha východ
E-mail:
info@aratingacollie.cz

Tel.: 604 392 538

Více kontaktů »