Aratinga Collie Rough

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

Archiv novinek - rok 2011

přání

Přejeme vám všem úspěšný vstup do nového roku, pevné zdraví, štěstí, pohodu a prima lidičky kolem sebe...

... a nezapomeňte si najít tu svou cestu...

(stejně jako Baff před dvěma roky :-))


/26. 12. 2011/

tak jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Letňanech a...

... a bylo to pěkné setkání. Po delší době jsem měla možnost vidět naší malou Daffinku (Diffa Dafneé Aratinga), ze které vyrostla milá pěkná ďáblice plná temperamentu (ostatně jako všichni její sourozenci :-)) a svou první výstavu zvládala na jedničku, přestože čekání bylo dlouhé. Se svou paničkou si vyběhaly pěkný posudek a ocenění VD2!

Dalším účastníkem výstavního klání byl o poznání větší a mohutnější Dempsey (Dayton Dempsey Aratinga). V kruhu se choval slušně a korektně, leč, jak se zmínila i paní rozhodčí, temperament měl úžasný....no, příště budeme stát jako sochy :-))). Posudek dostal tak nádherný, že mě to zahřálo u srdíčka, (děkujeme!) a nakonec se umístil na čtvrtém místě se známkou velmi dobrý.

Ve třídě otevřené psů nastoupil Cliff (Cardiff Cliff Aratinga) se svou paničkou Vlastou a... šlo jim to výtečně!!! Známka výborná a k tomu třetí místo!!!

Úplně poslední nastoupila Delinka (Dubuqué Deliqué Aratinga). Paničce se původně na výstavu moc nechtělo...nakonec jsem ji přesvědčila..., ale čekání bylo neskutečně dlouhé...a holky chvíli zvažovaly, že pojedou domů...vydržely...a Delinka dostala ocenění výborná 1, CAJC a nakonec i BOJ (best of junior) a 2.JBIS!!! Čekání se tedy vyplatilo!!!

 A protože to byl Delinky třetí CAJCík, tak se od teď může pyšnit titulem

Junior šampion České republiky!!!

Delince a Kamile gratulujeme!!! Díky i za Sofinku :-)

Poděkování patří všem trpělivým - panu Hořejšímu, Fandovi (a jeho manželce Monice), mamince Kamily, Jitce a jejich dvěma malým holčinám...

Celý den byl s vámi ( Kamčo, paní Vlasto, paní Hořejší, Honzo) příjemný. Věřím, že se setkáme i při další příležitosti a vyrazíme spolu i na společnou procházku!!!

 


/10. 11. 2011/

Dnes slaví své první narozeniny vrh D

Milí - Dashenko, Delinko, Daennko, Daissynko, Daffinko a černá krásko Dinnuško, Dempsey, Dustinku, Drinnečku a Doylíku - k dnešním prvním narozeninkám vám přeji sluníčko nad hlavou i v dušičkách, běhavé tlapky, které vás nikdy nezradí, plnou misku a prima dvou i čtyřnohé kamarády...Vašim páníčkům děkuji za zprávy i fotografie a hlavně za to, že jste spolu rádi :-)

Pozdravy a podrbáníčko posílá i taťka Cannýsek... 


/30. 10. 2011/

Mezinárodní výstava České Budějovice

Blahopřeji Terce a Bamince (Bamenda Blanch Aratinga) k nádhernému výsledku :-)

Baminka - výborná 1, CAC, CACIB !!!

...foto r.2009 :-)...

Cliff se bohužel výstavy nezúčastnil, neb si při boji s ježkem zranil přední tlapku...tak jej uvidíte snad někdy příště :-)


/10. 10. 2011/

Dnes by ti bylo teprve 6 let...

...není komu upéci dort, není koho podrbat...

 

http://www.youtube.com/watch?v=I8thKuYtJ3o

 

P/S: dnes odešel do psího nebe tvůj tatínek Percy...


/26. 9. 2011/

2x CAJC, 2x JBOB = Dubuqué Deliqué Aratinga

... ano, ano,...malá Delinka trošku povyrostla a na první výstavě ve třídě mladých dostala ocenění V1 (MV Mladá Boleslav), na Speciální výstavě Moravskoslezského klubu získala známku výborná 1, titul CAJC a posléze i JBOB (a k tomu dva krásné poháry) a včera na NV Brno si opět odnesla ocenění V1, titul CAJC a JBOB!!! Posíláme velkré gratulace a díky za krásnou prezentaci naší chovatelské stanice!


/18. 9. 2011/

Buffin Bumla Aratinga

Máme skvělou novinku - Brumlík se může pyšnit stejným výsledkem MDR1, jako jeho otec Cannýsek :-)

BUFFIN BRUMLA ARATINGA MDR1 +/+

foto sl. Dobošová

 

Brumla je chovný, výborný, 2x CAC, Nejlepší pes na klubové výstavě a čeká na nevěsty :-)

 

Na nevěsty čekají také jeho bráškové:

 Batumi Baku Aratinga (chovný, výborný, CAC,r.CACIB) MDR1 +/+

Cariboo Cooper Aratinga (chovný, výborný, V3 na klub. výstavě) MDR1 +/+

foto  sl. Dobošová

Cardiff Cliff Aratinga (chovný, výborný, V2 na klub. výstavě) MDR1 +/- 

Claremon Clyde Aratinga (chovný, výborný) MDR1 +/-

zde ještě jako mlaďoch :-)


/7. 8. 2011/

...a zase ten Benešov II

Tak aby jste věřili...

... opravdu jsem toho mého nejmladšího človíčka táhla já :-). Když se naše skupinka čítající dvě dospělé osoby, 5 dětí a dvě kolie vydala na cestu, neunikli jsme samozřejmě pozornosti okolí a především vytřeštěným očím všech přihlížejících... pravdou je, že rozjet se byl pro mne zprvu skoro nesplnitelný úkol... naštěstí cesta po silnici trvala jen krátce a posléze nás čekaly již "jen" polní cesty. Nakonec výletu byla slíbena jako sladká odměna zmzlina a budiž řečeno, že jsme dorazili všichni!

 

Děkuji své dcerce Verunce za dokonalé zdokumentování celé akce, včetně video záznamu (ten je však určen jen pro úzký okruh lidiček..vlastně - ještě jej nikdo nespatřil), který byl doplněn i skandováním malých človíčků - maminko dotoho - a vítězným úsměvem Péti Ivýska, kterýžto se i v posledním úseku snažil naklánět do jedné či druhé strany, čímž mě neustále nutil napínat všechny mé svaly. Výstup na Blaník byl proti tomu procházka růžovým sadem :-))).


/7. 8. 2011/

...a zase ten Benešov

ano, ano...i letos jsme vyrazili pod stan stejným směrem jako vloni, a to k naší kamarádce Markétě na letiště u Benešova.

Byla sobota a já se pokusila ještě stihnout národní výstavu v Mladé Boleslavi, které se zúčastnili Cliff (Cardiff Cliff Aratinga) ve třídě otevřené a Delinka (Dubuqué Deliqué Aratinga) ve třídě dorostu. Na výstavu byla přihlášena i Dashenka, ale pro hárání se bohužel nemohla zůčastnit... Cliff poprvé shodil svůj kožíšek a nemohl si vybrat jinou dobu než červenec :-). Když říkám shodil, tak shodil. Úplně, zcela. Přesto se umístil na nádherném třetím místě s oceněním výborný 3 a s pokrčením ramenou pana rozhodčího,že bohužel nemá srst. Odnášel si však nádherný posudek a podrbání za ouškem ode mne.

foto Lenka Fránková

Delinku si vystavuje její panička Kamča sama a musím říci, že holkám to spolu klape. Delinka odešla také s krásným posudkem a oceněním velmi nadějná.. a posuďte sami, jak jim to ve výstavním kruhu slušelo.

Byl to pro mne příjemný den a opálená sluníčkem jsem se vydala domů naložit auto...no...spíše narvat auto vším potřebným pro stanování, nahodit kola na střechu, zjistit, že kolo nejmladšího účastníka se mi nikam nevejde (chyběl mi jeden nosič :-(. kdo za to asi může...?)přikurtovat a usadit Cannyho a Baff taktéž do auta a vyrazit si vyzvednout děti od rodičů a.. snažit se na poslední chvíli sehnat ještě jeden nosič...takže jsme nakonec odjížděli chvilku po osmé večerní... Již cestou jsem začala pochybovat o své schopnosti postavit stan za tmy, a to i s ohledem na to, že tyčky stanu jsou rozlišeny barevně a jak je známo - s přibývající tmou barevná rozlišitelnost klesá. A nejenom tma za to mohla. Markétku nenapadlo nic lepšího, než mě pohostit  v průběhu stavby stanu skleničkou něčeho dobrého (mě, která se alkoholu jak je rok dlouhý nedotkne, mě, které ke štěstí stačí i rychlé špunty při dětských oslavách!!!) a já měla hned dobrou  usměvavou náladu po jednom loknutí. Přestala jsme se rozčilovat nad přibývající tmou, brala jsem vše s nadhledem (však jsem již také cítila vůni masíčka, které připravoval Markétin manžel  - Tondo - bylo výborné!)a ve finále jsem se smířila s faktem, že zítra je taky den a když tak se dá stan ještě trochu stavebně upravit...

Děti byly spokojené, Canny a Baff také (však hned zaujaly pozice hlídací u altánu) a léto mohlo začít :-)

I přes rozmarné počasí jsme si užili jízdu na kole,... no nevím..vlastně jak kdo. Neboť nejmladší ze všech se na něm odmítal učit, musela jsem si jej přichytit na vodící tyč a dřít a dřít a dřít po polních cestách i necestách... pochváleni budiž Canny a Baff (Canny na sto procent!), kteří předpisově zvládli běh u kola, zatímco Péťu Ivýska prý bolely nohy z toho šlapání!!! Přitom se šlapky točily samy...  fotky z této akce jsou ještě ve druhém fotoaparátu a dodám je sem asi až zítra... teď už jdu do hajan (je právě 0:03..).

Mějte se zatím krásně a užívejte si léta :-) 


/2. 8. 2011/

vzkaz pro Sofinku

Nebyla jsi jediná Sofinko...bylo vás více, koho si ten lidský tvor vyhlédl... a všichni jste odešli tak rychle... a nebyla šance vás zachránit... 

 

Byla jsi alfa fenkou a tvé místo je prázdné... nikdo si jej netroufá obsadit.

Když mi odešla Sárinka, byla jsi to ty, kdo mi pomohl na ni vzpomínat s menší bolestí. Byla jsi jiná a přitom stejně úžasná. Přišla jsi ke mně v jiný čas a já neměla nikdy sklon vás dvě srovnávat. Bylo mi s vámi krásně...

Myslíme na tebe pořád - já, Verunka, Jeníček, Péťa Ivýsek, Cannýsek a Baffinka - a je nám líto, že již s námi nemůžeš poznávat krásy Čech, že s námi nepojedeš stanovat, že se nikomu nezavrtáš pod peřinu, že..., že tu nejsi.


/14. 7. 2011/

Sofinka, Sofíček, Sofulka, Žofka...

Už tu nejsi...odpočíváš, nedýcháš... prostě tu se mnou nejsi!!!!!!

PROČ!!!!

Proč jsou na světě zlí lidé? Cos jim udělala? Kdo tě otrávil?

Proč jsi musela umřít tak strašnou smrtí?

Byla... jak bolestné slovo, které teď vyslovuji...

byla... Sofinko, ... byla jsi pro mne vším!

Než jsme se potkaly,netušila jsem, kolik něhy, lásky a oddanosti lze najít v tak malém tělíčku. Ty víš, že to byla láska na první pohled. Ty víš,že se nedalo odolat tvým očím. Ty víš spoustu věcí... S kým teď budu promlouvat, kdo bude zahřívat peřinu Jeníčkovi, kdo se bude točit kolem mne, kdo mi položí hlavu do klína s takovou něhou jakou jsi měla ty? KDO?.

foto 1.5.2011

 

"V bolesti okamžiku, na křídlech ptáků, na špičkách trav, ve větru, v slunci i ve mně.. ...stále zůstáváš." 

(Martinko, lépe bych to nenapsala.. děkuji, tvá zpráva přišla chvíli po té, co jsem pochovala Sofinku...) 

 

 


/11. 5. 2011/

SOFINKA

VENECIA LIVE IS LIFE OF KASSIOPEIA

26.9.2005 - 10.5.2011

 

Milá, drahá Sofinko...sluníčko moje...PROČ!!!


/10. 5. 2011/

Drinneček a malé novinky :-)

Tak nám tu Drinneček osiřel...jeho bráška Doylíček ve čtvrtek odcestoval do nového domova v Jizerských horách a Drinnek nechápevě bloumá po zahradě, kde že ten jeho kamarád je...

Takže pro něj vyhlašuji konkurz na ty nej páníčky, neb je velmi milý, mazlivý, již bravurně hlídá a hlavně je učenlivý - vhodný tedy nejenom na mazlíka, ale rád bude cvičit a klidně běhat agility! ( s ohledem na zprávy od nových majitelů jeho brášků a sestřiček, kteří jsou vesměs sportovní nadšenci, lze předpokládat, že se rozhodně nenechá zahanbit!), a pokud budete chtít jezdit na výstavy, tak i pro ty je předurčen (Drinnek je plnochrupý a MDR1 negativní!)

Jinak děkuji všem novopečeným majitelům za informace a fotografie. Jsem velmi ráda, že se vám spolu krásně žije, že vás překvapují svým temperamentem a milou povahou a věřím, že se brzy zase uvidíme. Zatím si díky vakcinacím dáváme dostaveníčko spíše u nás na veterině :-), ale určitě se setkáme i jinde :-). Nicméně výhodou je, že vidím, kterak rostete a tloustnete a dovádíte a učíte se novým kouskům...ano Dashenko...ty a tvoje panička předvádíte úžasné kousky a nedivím se, že vás obě na dogdancingu chválí (včetně paní rozhodčí!)!!! Z Daennky se patrně stane náruživá aportérka, Delinka zvládá se svým neúnavným temperamentem neustále překvapovat a pozor, dnes na OV Mladá Boleslav byla na své první výstavě a ve třídě dorostu dostala nejen krásný a povzbudivý posudek, ale také svou první stužku a ocenění VN1!!!

 Paničce Kamče a Delince posíláme velké gratulace k tak pěknému vstupu do výstavního kruhu :-)

A o ostatních zase příště :-) 


/30. 4. 2011/

Jsme již pořádní lumpíci co chtějí ty nej páníčky :-)

Omlouvám se za delší odmlku, leč můj zdravotní stav spojený s hospitalizací v nemocnici mi neumožňoval dostat se k počítači, a bohužel po určitou dobu jsem nemohla přijímat ani telefony případných zájemců (a že zmeškaných hovorů nebylo málo...)

Nicméně život jde dál, a tak tedy nabídka dvou blonďáků trvá!

Doylíček bude výborný hlídač, velký mazel - hučí při každé příležitosti a kecá snad do všeho :-))), srsti bude mít habaděj a nemohu se zbavit dojmu, že mám před sebou kopii Brumly (Buffin Brumla Aratinga)

Drinnek je příjemný společník, který bude rád cvičit, neboť je to atlet tělem i duší :-)

... a zatímco Drinnek na vodítku chodil jakoby nic, tak Doylíček po chvíli začal trucovat, stávkovat, dělat, že on tam opravdu není,...

Já i kluci se těšíme, že zavoláte!  


/13. 4. 2011/

Dva úžasní kluci čekají na své páníčky!

Doylík a Drinnek - prima kluci do nepohody.

Dyole je neskutečný mazel, ale pozor - již nyní určuje co a jak bude, takže by přivítal být jediným klukem v nové rodině :-). Je velmi kontaktní, učenlivý (sedni, lehni, ke mně...) a velký huňáč. Kdybych jej měla k někomu přirovnat, tak bych řekla, že z něj roste další Brumla (B Aratinga).

Drinneček je také pohodář, atletické postavy, velmi galantní a ohleduplný a bravurně zvládá sedni, lehni i přivolání (tedy, pokud zrovna jeho taťka nezavelí k hlídání:-))

Oba kluci jsou již kompletně vakcinovaní a čistotní.

Těší se na nové zážitky s Vámi!

 Tak neváhejte a přijeďte se juknout, rádi Vás uvítáme - a hlavně kluci :-) 


/26. 2. 2011/

DNES SLAVÍ SVÉ TŘETÍ NAROZENINY VRH B

Podrbáníčko Vám všem, zdravíčko, pohodičku, dobré papáníčko,...  posílám dnešním oslavencům - Betince, Bellince, Bamince, Baffince a Kjubymu, Bakovi, Balooovi a Brumlovi!!!

P/S: Baffinku už drbu za ouškem já:-)


/17. 2. 2011/

Debessy Daissy

Jsem sluníčko, nezbednice, taková lištička s hvězdičkou místo límce. Nosím se hrdě, jak se na kolii sluší, ale v blátě se také ráda válím :-). Panička nechápe,jak se do takového malého tělíčka může vejít tolik energie...no, jsem asi fakt temperamentní :-). V závodech, kdo bude první u zadní brány naprosto stačím dospělákům. A nevím proč, ale panička se rozplývá nad mým pohybem. A je jí smutno, že nemohu zůstat doma.

 Je pravdou, že bych ráda človíčka jen a jen pro sebe. Bude-li mít malé děti, budu mít alespoň s kým dovádět :-). A takové agility a výstavy a gaučing a.....

Stejně jako můj bráška Drinneček jsem se na fotce nechtěla usmát....nešlo to....ti malý dvounozí caparti zrovna venčili morčata a já z nich nemohla spustit oči...jinak jsem pořád usměvavá :-)))

Já, Drinneček a Doylík jsme pořád volní :-)))

( volejte vy, co víte, že chcete být s námi - my potřebujeme být s člověkem!- a ne jako pán, co si myslel, že patříme na dvůr a bude-li zima, tak nás zavře do sklepa... ještě, že máme prima paničku, co nás nedá jen tak někomu! )


/6. 2. 2011/

Dublin Drinn

Jsem dominantně zlatý pejsek, samozřejmě jako moji bráškové i já rád bádám po "naší" zahrádce, odkoukávám od ťatky hlídání, s maminkou se rád mazlím a místo v pelíšku zaberu jako první. Jako správný chlap si nenechám všechno líbit, ale přesto jsem gentleman :-)

Myslím, že nezkazím žádnou srandu a těším se k Vám na pohovku :-)))

A nebojte, akční jsem také dost! Jen na té fotce jsem nějaký zadumaný...:-)


/3. 2. 2011/

Diffa Daffneé

Ano, jsem to já. Já maličká. Vypiplaná. Dravá. Milá. Průkopnice.

Kdo myslíte, že byl první u králíkárny? No jasně, že já! A jak se ráda chovám na klíně! A tuhle, když byla panička smutná, jsem jí olízala všechny slzičky :-).

Jsem moooc učenlivá a těším se!


/16. 1. 2011/

Dayton Dempsey

Jsem prý nej :-)

Rozhodně je fakt, že jsem koumák, fešák a již nyní hlídám (zatímco si mí sourozenci hrají) - tak já pořád sleduji kde se co pohne a první jsem prozkoumal i zákoutí zahrady. Budu určitě největší ze všech, rád bych třeba chodil na cvičák, výstavy se mi budou také líbit a určitě chci někomu zahřívat místo než dorazí domů :-). Tak si tak říkám, že v budoucnu by nebyl špatný třeba dogtrekking :-) a nebo budu rád tahat vaše děti na saních :-))).

Takže: koukejte se již na mne přijet podívat a můžeme spolu vyrazit domů :-)

Jsem přece prý nej :-)  


/12. 1. 2011/

Delphos Dinna Aratinga

Jsem černá čertice...podle všech jsem úžasná, zkoumavá (s Dempseyem jsem všude první) a mazlivka. Jak říká panička - jsem černá potvůrka s okouzlujícím pohledem a nezkrotným :-) temperamentem... Prý se můžu stát i hvězdou výstavních kruhů, ale jestli mě to bude bavit...to fakt ještě nevím :-). Těším se na plno nových zážitků a  věřte - určitě nezklamu!

 

Hledají se prima lidičky!!!

t: 775 99 30 46


/10. 1. 2011/

Diddley Doyle Aratinga

Tak - dnes vám představíme jedno z našich štěňátek. Je to zlatý klučina, kterému podle rodokmenu říkáme Doyle. Vlatně Doylíček :-) Již od  psího miminka je to pohodář. Vyfotit jej, kterak se nachází v jiné poloze než na zádech bylo jistou dobu naprosto nemožné :-).

Je to neskutečný mazel, pořád vrtí ocáskem a jeho přáním je zajisté najít prima lidičky se kterými bude ve společné domácnosti. Rád je bude doprovázet po vlastech českých a nejraději spočine večer u jejich nohou.


/3. 1. 2011/

zasněžený pozdrav všem přátelům

 


/1. 1. 2011/

Další zprávy

Kontakt

Bc. Petra Mecerová
Čelákovice, Praha východ
E-mail:
info@aratingacollie.cz

Tel.: 604 392 538

Více kontaktů »