Aratinga Collie Rough

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

Archiv novinek - rok 2010

MDR 1

Tak se nám sešly výsledky některých našich štěňátek.

BATUMI BAKU ARATINGA - MDR1 +/+

CARDIFF CLIFF ARATINGA - MDR1 +/-

CARIBOO COOPER ARATINGA -MDR1 +/+

CLAREMON CLYDE - MDR1 +/-


/7. 12. 2010/

A byli u nás čerti...!

A to si již skoro všichni mysleli, že nedorazí. Dorazili. Byli čtyři. Byli velcí, černí, rohatí a šklebili se. Ale na dvounožce :-) Ti tři malí caparti, co se kolem nás pořád točí, ti, co nás neustále muchlují, mazlí a tulí se s námi... tak k těm šli. Kdepak k nám. My jsme hodní, roztomilí, šikovní, usměvaví..a když velká mamča řekne - jde se na kutě - tak mi poslušně jdeme.

Vrh D Aratinga Rosteme jak jen to jde. Tlapky nás poslouchají a jdou s nimi dělat neskutečné kousky. Dasha tuhle zase stála jen na předních dvou, Dempsey s Doylem si navzájem zkoušeli láskyplné objetí :-), ...zadní tlapky již bezpečně umí podrbat, je-li třeba...no a panička nás chválí, kterak se pěkně chodíme venčit na noviny.

 

Už se na nás byli podívat i první noví páníčci a my ostatní čekáme, kdo k nám přijde na návštěvu jako další :-)

 

Neváhejte a cinkněte naší dvounohé mamině

 (ta naše opravdová, čtyřnohá, telefonovat ještě neumí :-))

 tel.: 775 99 30 46 

 

 


/7. 12. 2010/

Štíři každým coulem

Scorpions from the Aratinga D litter ...to nelze popřít... a nejen kvůli tomu, že jsme se všichni narodili nožičkami napřed ... užíváme si plná bříška toho úžasného moku, kterému vy lidé říkáte mlíčko a nejraději spíme na něčem měkkoučkém ... takže když k nám vlezou ti malí dvounožci, využijeme hned situace a hrneme se k nim na klín a necháme se mazlit, laskat a drbat s :-)

Není to tak dlouho, co jsme otevřeli očka a ouška ... takže jsme teď o všem informováni! Umíme se dobře podrbat (i když pokud leží poblíž nějaký sourozenec, drbeme spíše jeho :-)), trénujeme svoje nožičky a zkoušíme stát a chodit, žumláme sousedovo ouško a pohodář Doyle zkoušel na svém bratru i bojové umění :-) Naše panička říká, že při této rychlosti vývoje má tedy co očekávat:-)

P/S: Jukněte na naše osobní stránky vrhu D - máme tam každý obrázek.


/17. 11. 2010/

Dorreen 30.10. - 8.11.2010

Milá Dorreenko, byla jsi malá, milá, ráda ses tulila a hřála v náručí.

Někdy však ani veškerá snaha a bezesné noci nepomohou :-(

Pozdravuj tam nahoře Sárinku...


/8. 11. 2010/

Je nám týden!

Esence spokojenosti Tak nevím, kdo je více utahý, zda já a nebo Sophie :)

Nicméně štěňátka rostou jako z vody... přesněji řečeno - jako z mlíčka... jsou přeborníky v mlaskání, žužlání a rozhodně z nich vyrostou jedineční stopaři :-) Třeba jako Dempsey a Dustin.

Celý článek s fotkami...

A abyste měli dobrou náladu do doby než se opět ohlásíme, tak se nechte spokojeností inspirovat u nás!

 

 


/8. 11. 2010/

A jakpak se jmenujeme?

Takže: kluci

Dayton Dempsey Aratinga (zl. v vlohou), Diddley Doyle Aratinga (dom. zl.), Dublin Drinn Aratinga (dom. zl.) a Durnley Dustin Aratinga (zl. s vlohou)

a holčičky

Daloa Dorreen Aratinga (zl. s vlohou), Debessy Daisy Aratinga (dom. zl.), Delaros Daenne Aratinga (zl. s vlohou), Delphos Dinna Aratinga (tricolor), Dembia Dasha Aratinga (zl. s vlohou), Diffa Daffneé Aratinga (zl. s vlohou) a Dubuqué Doolly Aratinga (dom. zlatá).

Další informace i v rubrice štěňátka a odchovy - vrh D

V případě zájmu mě můžete kontaktovat na sl. tel. 775 99 30 46 :-). 


/1. 11. 2010/

Máme štěňátka!

D Aratinga Oznamuje se tímto, že dne 30.10.2010 se Sofince narodilo 11 štěňátek :-)

Světlo světa spatřilo 7 holčiček a 4 kluci!

Sofinka si své poslední mateřství užívá plnými doušky a zárověň se chová jako zkušená mamina. Tatínkem je náš Cáňa - Canón from Graslic hills (MDR1 +/+ neg.). A k malým capartům je třeba doplnit informaci o zbarvení - takže všichni až na jednu tricolorní holčičku jsou zlatí (s vlohou či dominantní).

Celý článek...


/31. 10. 2010/

Sárinka

Dnes je tomu pět let, co jsi mě poprvé a vlastně naposledy zarmoutila. Tehdy nastal čas se rozloučit. Bylo to pro mne bolestivé, protože jsi byla pro mne vším. Byla jsi můj první pes. Byla ...

Sárinko, nikdy na tebe nezapomenu!

 


/30. 10. 2010/

Klubová a speciální výstava kolií Praha 16. - 17.10.2010

Protože nastal čas zbonitovat vrh C, rozhodla jsem se přemluvit majitele části našich štěňátek a pozvat je na výstavu do Rychet na Praze 10.

V sobotu se konala Klubová výstava, kterou posuzoval pan Harald Steinmetz z Německa.

Cardif Cliff A. se ve třídě mladých umístil na krásném druhém místě s oceněním výborný 2 a Cabaloo Coddy A. získal ocenění výborný 1 a titul CAJC!

Cariboo Cooper A. v mezitřídě umístil na krásném třetím místě s oceněním výborný 3!

 

A ve třídě otevřené psů Buffin Brumla A. výborný 1, CAC!!! Po chvíli jsme spolu nastoupili ještě do "boje" s vítězem z mezitřídy a ze třídy šampionů. Brumla si odnesl ocenění nejlepší pes Klubové výstavy!!!

Ve třídě mladých fen se se svou paničkou Sylvou ukázala Camba Casandra A. alias Ketty s oceněním výborná 2 a ve třídě otevřené si známku výborná odnesla Bamenda Blanch A.

Nakonec jsme se dostali tedy i na bonitaci, a tak tedy : Cabaloo Coddy A., Cardiff Cliff A., Cariboo Cooper A., Claremon Clyde A. a Camba Casandra A. jsou chovní!!! Krytí je možné od 19.11.2010. 

 

 

Je možné se obrátit i na jejich tatínka Cannyho (MDR1 +/+) :-)

 

 

Speciální výstava kolií (Klaus Frankenberger, Německo)

V mezitřídě psů Claremon Clyde A. získal ocenění velmi dobrý 4. Ve třídě otevřené fen pak Bamenda Blanch A. s Terkou vybojovali výborná 2 a titul r.CAC!!!

A ve třídě mladých se ukázala Camba Casandra A. Tentokáte se umístila na prvním místě se známkou výborná 1, CAJC!!! K tomuto titulu přidala ještě JBOB a posléze i JBIS!!! 

 

 

Camba Casandra Aratinga tímto splnila podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION ČR!!! 

 

Celý článek...


/20. 10. 2010/

Ještě pár vzpomínek na prázdniny

Během prádznin jsme se setkávali s našimi odchovy a byla radost je vidět a pošmajchlovati se s nimi :-) Jen škoda, že jsem ne vždy měla při ruce fotoaparát...:-(

Podařilo se mi zachytit Brumlu (kterak si dobíral manželovu malou teriéří naději Gobinku)

A Cliffa (který se věnoval spíše než focení také malé provokatérce :-)), takže hlavičku jsem si vyfotila raději zvlášť.

S Clydem jsme si vyšli na procházku do luhů a hájů (a cestou jsme si pěkně zacvičili)

...a poslední týden v srpnu jsem vyrazila s dětmi a naší Baff na dětský tábor v blízkosti Adršpachských skal. Děti si Baff velmi oblíbily a ona se snažila všem vyhovět a nechala se drbat a drbat a drbat a vodit na vodítku a ...a protože jsme se objevili v době pravěké, dostala i tričko s originálním výtvarným zpracováním přímo od dětí :-)

Podnikali jsme i výlety na kterých nesměla chybět - včetně těch skalních, při kterých jsem se plazila a drápala do výšek (zatímco ze mne lilo, neboť nejmladší potomek při zdolávání skal byl v krosničce na mých zádech), Baff si spokojeně přede mnou capkala po kovových pidimidi schůdkách a kochala se nádhernou okolní přírodou :-). Je pravdou, že při bojových hrách jsme měli oproti jiným "pravěkým lidem" velkou výhodu... Baff je vynikající stopařka, a tak byla předchozím skupinám neustále v patách :-))) Nicméně za své vzala i jiné činnosti vskutku sportovní, takže viděti Baff válet sudy na hřišti plném cvičících dětí.... bylo krásným zážitkem :-)

   


/2. 10. 2010/

Prázdninové cestování

BENEŠOV

Ano, ano. I letos nám poskytla svůj azyl kamarádka Markéta na letišti v Bystřici, abychom mohli v tak hojném počtu vycestovat pod stan. Oproti loňskému roku jsem však raději  jeho velikost uzpůsobila našim narůstajícím potřebám a zakoupila mnohem větší :-). Manžel Markétky (letec) mi při našem vítání sdělil svůj první dojem - z dálky jsem se lekl, že se tu staví nový hangár pro letadlo ...

Je fakt, že stan je velmi prostorný a pohodlný jak pro dvounožce, tak pro čtyřnožce. Pro upřesnění - složení naší výpravy - já, mé tři děti - Verunka,Jeník a Péťa Ivýsek, Canny, Sofinka a Baff. Počet psů byl opět podceněn...,a tak při vycházkách a výletech docházelo kneustálému "střídání"  stráží.

Mimo vycházek kratších jsme se vydali i na Konopiště, kde po projití parku vyvstala otázka, kdože naše malé uchozené dvounožce vynese nahoru k zámku...byť jsem zastáncem pěších výšlapů, svolila jsem k "výjezdu" vyhlídkovým vláčkem. Jen jsme tak s kamarádkou bádaly, do které kategorie platících vlastně patříme, neboť ..rodinou o alespoň jednom dítěti ...jsme v podstatě byli :-). Nakonec jsme se všichni včetně Cannyho, Sofie a Baff do vláčku vtěsnali a ten nás vyvezl k zámku. Cestou jsme, jak jinak, budili velkou pozornost - ono, komu se poštěstí vidět elegantně cestovat kolie, kterým nevadily ani klikaté zatáčky, které nám dopřálpan řidič pro zpestření? Cíle bylo dosaženo, Kazimíra (medvěda) jsme shlédli, na památku si děti vyrobily pamětní plíšky, Verča se procházela s Baff v zahradách a při popoběhnutí k hradbám se najednou Baff ocitla na nich...a pod jí jen příkop. Zatímco ve mně hrklo, Baff byla doslova vysmátá. Cannýsek se Sofinkou byli vzorní a všichni tři se stali cílem mnoha fotografů :-)

Návštěvu u Makétky jsme si užívali plnými doušky, byť nám ke konci týdne spíše pršelo. Nakonec se na nás v neděli usmálo sluníčko s větrem a já mohla složit stan suchý. Štěstí stálo opravdu při nás, neboť jakmile jsme se rozloučili, déšť se vrátil v plné síle...

 


/13. 9. 2010/

Tak si to tedy shrňme výstavně :-)

Já vím. Dlouho se zde nic nedělo. Ale opravdu jen zde. V tom skutečném životě toho bylo vskutku dostatek :-)

  Tato aktualitka se bude týkat výstav a hezkých setkáních s tím spojených. V Litoměřicích si dala dostaveníčko Baffinka s Baminkou a s Ketty Cambulínovou (přes nic nevytýkající posudky jsme si díky úplnému vylínání odnesli ocenění velmi dobrá). Ale to pokecáníčko a vydovádění se našich čtvenožců bylo moooc prima!

 

   Do Brna nakonec docestoval díky mému pracovnímu vytížení Clyde (Claremon Clyde A.) se svými majiteli sám, a přestože Iva dlouhá léta nevystavovala, tak po ujištění, že opravdu, ale opravdu nedorazím, vystavila Clydíka sama a odnesli si velmi pěkný posudek a ocenění výborná 2!!!

  Během léta se konaly dvě výstavy v Mladé Boleslavi - první národní 17.7., které se nakonec kvůli zranění Baminky zúčastnila pouze Ketty (Camba Cassandra). Nicméně Ketty zazářila a odešla se známkou V1 a titulem CAJC !!! Druhá, tentokráte mezinárodní výstava proběhla v sobotu 28.8.  Byť jsem měla v plánu přijet se juknout a hlavně vystavit Clyda,skončilo vše jinak. Bohužel události předešlých dnů či spíše hodin nás nasměrovaly v nemocniční péči... O to více jsme skákala radostí při zjištění, že se zde Claremon Clyde A. ve třídě mladých umístil na třetím místě se známkou výborná 3, Camba Casandra A., taktéž ve třídě mladých si odnesla ocenění výborná 1, CAJC a posléze i JBOB !!! A "naše" Baminka - Bamenda Blanch A. si po roce vybojovala výborná 1 a titul CAC!!! Všem velmi gratuluji!!! Vážím si majitelů našich štěňátek hlavně i proto, že přestože nepatří mezi ostřílené vystavovatele, kterým by jejich čtvernožci stáli bez pohnutí po celou dobu vystavování a bezchybně se prezentovali, tak se velmi snaží. V tyto dny mi často zvonívá v uších :-) (určitě mi alespoň v duchu vyčítají, kamže jsem je to zase naverbovala...). Nejcenější je však fakt, že jsou pro ně ti jejich chlupáči tím nej, ať již ocenění získají či nikoli. 


/11. 9. 2010/

Řepeč - klubová výstava

Cabaloo Coddy Aratinga [new window] Ráno jsem se probudila s opuchlýma očima ze dne předešlého, mrkla na Baffinku, která ležela s hlavou způsobně na mém polštáři a olizovala mi slzičky...a přestože jsme předešlého dne nestihly předvýstavní úpravu (vyprání jejího kožíšku), rozhodla jsem se vyrazit směrem na jih. Cesta byla krásná, silnice prázdné,... jen na jednom z opuštěných parkovišť jsem zahlédla představitele ch.st. Marton, kterak bloumá kolem svého auta, a tak jsem si jej dovolila poškádlit zatroubením na pozdrav (nebojte - nikde nikdo nebyl - auta, jiní lidé -a dokonce se Tony stačil rozhlédnout) - reakce byla úžasná, přímo artistická, a já se mohla konečně usmát.

Celý článek...


/23. 5. 2010/

Dnes slaví své první narozeniny štěňátka z vrhu "C"

Milý uličníci, k prvním narozeninám vám všem posíláme podrbání za ouška a přejeme spoustu krásných zážitků s vašimi páníčky!!!

P/S: myslím, že si vybrali nad míru správně :-)


/18. 5. 2010/

Vzpomínka

Byl plačivý, studený a pro mne uspěchaný den. Den před výstavou. Rychle pro dcerku na plavání a už si jedem vyzvednout nejmenšího k mým rodičům. Stěrače ztěží stíhají, ale cestu znám jak své boty ... hlavou se mihne obraz něčeho divného... a po pár metrech mi to dojde...to nebyl pytel...byl to pes...tělo psa, které zadržovalo proud vody stékající z kopce dolů...za mostem se otáčím a rychle zajíždím do blízkého dvora. Ano, je to krásný statný německý ovčák, který tam leží, jakoby čekal na svého pána. Opatrně jsem se k němu přiblížila, snažím se s ním navázat kontakt. Čeká tam ... čekal na pomoc někoho z nás ... jak dloho jsi tu musel být? Nemohla jsem být první! A ten, kdo tě přejel ? Kde je? Ztěžka dýcháš... věříš mi a pokládáš mi hlavu do dlaní... pomoc jede... v ordinaci jsme nachystaní... jen ten čas...bezohledný a krutý čas. Jsi krásný, mladý a moc si přeješ mít svůj domov. Snad cítíš, že budu bojovat do poslední chvíle... PROČ!!! Proč zrovna dnes to nejde! Máš velké bolesti, vnitřní krvácení, přeraženou páteř. A tak krásný pohled v očích! Byli jsme spolu krátce a přitom... Teď již vím, komu jsi patřil, co sis musel prožít, jak moc jsi chtěl být s hodnými lidmi, jak málo stačilo, abys tu mohl být... Lidská bezohlednost nezná mezí.

Usnul jsi mi s hlavou v dlaních a mně stékaly proudy slz,... stejně jako teď.

 


/14. 5. 2010/

Jaro je v plném proudu

Naše koliácká smeška [nové okno] Sníh je již nenávratně pryč, sluníčko vybízí k větší aktivitě a ani u nás nezahálíme :-)

Po vleklém hojení tlapky naší Baffinky si konečně dopřáváme procházek a v minulých dnech jsme stihli navštívit i dvě výstavy. Výstavní sezonu jsme započali v Českých Budějovicích, kam jsme opět doputovali vlakem. Společnost nám tentokráte dělala kamarádka Iva s nohatým Clydíkem. Cesta opět stála za to... Vlak, aniž stačil opustit peron, nabral zpoždění rovných dvaceti minut... přičemž na přestup v Plzni dráhy ČR vyčlenily pouhých deset.... Cesta byla prostě trošku dosti časově těsná. V půl deváté jsme "vyskočili" z vlaku a kvapným krokem pádili na výstaviště. Zatímco Iva byla zmožena (dva dny před konáním výstavy ji propustili z nemocnice), Clyde oplýval nezdolným elánem. Byla to jeho premiera ve výstavních kruzích a zvládl ji k mému potěšení na jedničku. Od pana rozhodčího dostal krásný posudek (ušlechtilá hlava, oko, dlouhé tělo..), ale přesto odešel se známkou VD. Jak však říkám - Clydík zvládl vše na jedničku a já jsme spokojená. Do třídy otevřené jsem nastoupila s Baff a i ona dostala krásný posudek a ocenění V3. Před výstavištěm jsme si udělali lidsko - psí piknik, Clydík s Baffinkou se dostatečně vylítali a všichni společně jsem cestu nazpět prospali.

Celý článek...


/5. 5. 2010/

Pár zimních radovánek

Čelákovické saně [nové okno] Sněhu jsme si užili dostatek, ať už při hrátkách či při práci. Loni jsem zkusila Cannyho zapřáhnout po delší době coby tažného psa ( v lidské podobě to bývám většinou já :-)). Tvářil se rozpačitě, neboť nečekal, že váhový přírůstek naší dcerky bude znát... Zatímco letos jsem v kapse měla jen obyčejné piškoty, vloni  jsem jej přemlouvala sáčkem plným voňavých vanilkových rohlíčků. A zatímco letos byl jeho výkon ustálený, vloni dokázal vyvinout neskutečnou rychlost...

Celý článek...


/27. 2. 2010/

Výsledky vyšetření na MDR1 defekt

Zúčastnila jsem se s Baffinkou sběrné akce pořádané naším Klubem. S ohledem na vyšetření rodičů jsem věděla, že nemůže být postižena tímto defektem, a tak bylo jen otázkou, zda bude geneticky zcela čistá či zda bude přenašečem. Včera jsem obdržela výsledek.

 Baabda Baffee Aratinga - MDR1 +/+, negativní!

Do této akce se zapojila také majitelka Bamminky, za což jí velmi děkuji. Díky Terce víme, že se budeme pohlížet po ženichovi s MDR1 +/+. Bamenda Blanch Aratinga MDR1 +/- ( je zdravá, je pouze přenašeč). 


/24. 2. 2010/

Návraty II - Říp

Naše rodina [nové okno] V období Vánoc byl čas vyrazit s rodinkou opět někam na výlet. S manželem jsme usoudili, že naše dítka by měla spatřit posvátnou horu Čechů. Tentokráte s námi cestovala Sofinka a naše borderteriéří dáma důchodového věku Lady (familiérně přezdívaná Didi či Pižďuch). Tento nápad - cíl naší cesty -nebyl dopřán jen nám - na úpatí hory i při výstupu na ni jsme potkávali i další tlupy.

Celý článek...


/21. 2. 2010/

Vítej u nás!!!

Baabda Baffee Aratinga [nové okno] Je na čase podělit se s Vámi o velkou novinku letošního roku.

Den před 5.narozeninami našeho Cannýska k nám nazpět do rodného hnízda přicestovala báječná Baffinka.

Děkuji Ti Jani za všechnu péči, kterou jsi Bafince věnovala a držím palečky, aby vše ostatní proběhlo co nejlépe.

Přiznám se, že příchod byl nečekaný, ale již po první noci bylo jasné, že jsme s Baffinkou naladěni na stejnou vlnu. Nehne se ode mne, miluje naše děti a s ostatními pejsky naší společné smečky vychází pokojně.

Celý článek...

 

 

Včera BAFFINKA a její sourozenci z vrhu B oslavili své 2. narozeniny!!!

Přeji jim vše nejlepší, pořád stejně pohodové páníčky, prima psí kamarády a všem posílám podrbáníčko za ouška :-)


/18. 2. 2010/

Ještě naskok do minulého roku ...

Křivoklát 15.11. [nové okno] Křivoklát  15.11.2009

Vyhovět všem stranám naší početné rodinky kam si vyjet o víkendu (a je jedno, kterou část mám na mysli, zda čtyř či dvounohou...) je úkol nadlidský. Tentokrát tedy cíl naší vycházky vybral můj manžel. Byl tajemný. Ale jak jsme nakonec pochopili, chtěl se navrátit do svých mladých let (odpusť, ale čas letí :-)), a tak nás ( mě, naše tři děti a Cannýska) naložil do autíčka a jelo se. Byl usměvavý,milý, oplýval humorem a ... těšil se. Čas vandrů se nám měl odkrýt.

Celý článek...


/14. 2. 2010/

Další zprávy

Kontakt

Bc. Petra Mecerová
Čelákovice, Praha východ
E-mail:
info@aratingacollie.cz

Tel.: 604 392 538

Více kontaktů »