Aratinga Collie Rough

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

Archiv novinek - rok 2009

Zdravý, šťastný a pohodový nový rok 2010!

 


/30. 12. 2009/

Mezinárodní výstava psů Praha 7.11.2009

Tentokráte byl přihlášen Buffin Brumla i Batumi Bak do jedné třídy. Baka jsme vystavovala já a Brumlu jeho panička, paní Kalvasová. Nervozita stoupala, pan rozhodčí přísný. Nakonec však byla velká radost! Batumi Baku A. V2, r. CAC a Buffin Brumla A. spolu se svou paničkou vybojovali známku V1,CAC!!! Krásné zakončení výstavní sezony!

Na výstavě se mnou byl i Coddýsek, na kterého se přijeli juknout zájemci. Sympatie byly vzájemné, a tak nakonec Coddy odcestoval s nimi domů. Najednou mi bylo smutno, ale ... poté, co se Coddýsek uvelebil ve svém novém autě a ani se na mne nepodíval a čekal jen až uslyší startování auta, došlo mi, že je před ním kus pořádného života, do kterého již budu moci jen občas nahlédnout. Šťastnou cestu!


/21. 11. 2009/

Mezinárodní výstava České Budějovice

Protože po odchodu Clyda do nového domova Coddýsek tak trochu osiřel, začal se dožadovat stále větší pozornosti :-),...a tak každé ráno sedal do auta, aby doprovodil naše děti do školy a školky, pak jsme si zašli pro noviny, vynadali několika pesanům za plotem a ...a když jsem se rozhodla vyrazit se juknout na MV do Č.Budějovic, bylo rozhodnuto - pojede Coddy. Jenže...moc jsem toho před odjezdem nenaspala, a tak bylo nad slunce jasné,že autem dojedu jen do rodné matičky Prahy, a pak pocestuji vlakem. Tak trošku jsem však opomněla, že před čtvrtou hodinou ranní ještě nefunguje metro... naštěstí jsme měla sbaleno vše, tedy i telefonek - řidič taxi byl příjemný, Coddy slušně vychovaný, .. jen ten čas nás trošku tlačil :-( .. zatímco já jsem s klidem řidiči tvrdila, že další vlak jede za dvě hodiny a v podstatě jsem situaci neřešila, pan taxikář se nechtěl vzdát ....  klobouk dolů! minutu před odjezdem vlaku jsem byla s Coddym vyplivnuta před vstupními dveřmi.. a letěli jsme jako o závod ( Coddy promiň , ale fakt nebyl čas na socializaci nádražní :-), příště si jej snad očucháš),a že Coddy běžět umí! i cizinci se zastavovali :-), zbývalo jen vyběhnout na perón a .. vehementně mávat na výpravčího, že do toho vlaku patříme i my... a šup do vagónu ... a neprospat přestup v Plzni... a po čtyřech hodinách dojet do cíle!

Abychom vás neunavovali zážitky z cest - na výstavě jsem vystavovala Brumlu - Buffin Brumla Aratinga, který se jen díky blahobytné kondici ocitl na krásném druhém místě (V2) a Baffinku - Baabda Baffee Aratinga, která si odnesla ocenění V1, CAC,CACIB!!!

Nazpátek jsme se s Coddym vydali v příjemné atmosféře, a tak nás nerozházela ani skutečnost, že jsme nasedli do jiného vlaku.. kdo by se nadál, že v rozmezí dvou minut odjíždí dva vlaky do Prahy? My jsme samozřejmě nastoupili do toho, který jel o hodinu déle :-), ale měli jsme velmi příjemného průvodčího, který nevyžadoval náhubek po celou dobu jízdy ( však jsme měli půjčený od Cannýska, takže velikostně trošku blahobytný..). Pak již jen nasednout do metra, tentokráte i s náhubkem a dojet autíčkem domů. Coddy byl prostě po celou dobu jednička! 

Další krásnou zprávou dne byla informace o Baffince - Baabda Baffee A. byla se svou paničkou na vyšetření očí - DOV neg. a na dysplazii kyčelních kloubů - podle slov pana Dr. již dlouho neviděl tak krásné klouby! DKK 0/0!!!

 


/21. 11. 2009/

Jejda!!! Už je na čase přidat nějakou tu novinku :-)))

Čas letí, ... ani nevím jak... a přitom se toho stačilo tolik udát.

Třeba MV v Mladé Boleslavi, kde jsme tak trošku zabodovali :-), neboť Batumi Baku získal ocenění V1, CAC,r.CACIB (porazil i pejska ze třídy šampionů) a Bamenda Blanch si odnesla známku V1 a titul CAC. 

Bammy

 

 

A nebo úžasná zpráva od paní Kučerové, že v srpnu Baabda Baffee úspěšně složila canisterapeutické zkoušky!!! A to je u své nové paničky teprve od května letošního roku!!!

 

A nebo trošku čerstvější novinky :-)))

 

Na KV výstavě v Mladé Boleslavi 3.10.2009, jste mohli zhlédnout naše čtyři štěňátka z vrhu B -  Bamenda Blanch A., Baabda Baffee A., Buffin Brumla A. a Batumi Baku A. Všichni čtyři si odnesli krásné posudky, které se lišily pouze u Brumlíčka - trošku v blahobytné kondici :-)) a Baminky, kterážto byla vylínalá, a tudíž by si od Brumly potřebovala pro změnu něco vypůjčit :-))). U všech čtyř paní rozhodčí ocenila krásnou hlavu, perfektní oko, pohyb, úhlení a rovnost zadních končetin,... a k tomu Batumi Baku nakonec V3 a Baabda Baffee V4!!!

A já? ...oceňuji paní Vlastu za velký kus odvahy a za perfektní předvedení jejího Brumly, Brumlíčka.... zvládli jste to na výbornou!!! Děkuji. ( Nebojte - i vy všichni ostatní jste byli výborní a ráda jsem se s vámi viděla :-))) a setkání s naší malou Kettinkou bylo báječné!)

Po výstavě jsme ještě stihli projít velmi úspěšně bonitací, a pak jsme vyrazili ven na prosluněnou, avšak větrnou pláň, odkud je i pár foteček. 

Velký dík patří i mé kamarádce Ivě, která se po celou dobu výstavy starala o naše dva nezbedné kluky Coddyho a Clyda, aby po celém dlouhém dni podlehla své dcerce Klárce a domů se vrátila bohatší o .... kamaráda pro svou 12letou kolíí babičku Cipu.

... no prostě už to bylo dávno jasné, že se nedá ubránit očím a povaze malého nohatého Clyda :-)))

 

...pokud mi to školní povinnosti mého nejstaršího dítka, toho času hrdého prvňáčka, dovolí, pokusím se vložit nové fotografie na osobní stránky štěňátek...

 


/5. 10. 2009/

Dva úžasní kluci čekají na nové páníčky!

Děkuji všem majitelům našich štěňátek, kteří poslali fotečky - můžete je shlédnout na jejich osobních stránkách - a pevně věřím, že budeme i nadále v kontaktu :-)

A jak již bylo napsáno, Coddy a Clyde, dva báječní kluci, čekají na své páníčky! Nezkazí žádnou srandu a uvítají prima lidičky jako mají jejich sourozenci! Jsou pravidelně očkovaní, odčervovaní, ošetřeni Frontlinem, čipovaní, plně socializovaní a ...stačí si tedy jen vybrat :-) 

 

 


/18. 8. 2009/

Novinky :-)

Jak již bylo řečeno, vyrazila jsem na pár dní na  dovolenou.

Nebyl to vůbec lehký úkol. Ono vtěsnat se do našeho vozidla, ve složení moje osoba coby řidič, tři malí veselí dvounožci, dva čtyřnozí rodičové a dva rozverní chlupatí kluci, nebyl vůbec lehký úkol. Tedy, byl by, pokuď bychom se nemuseli táhnout s několika spacáky, stanem, něčím na oblečení, jídlem, třemi koly a pytlem granulí :-). Nicméně i v tomto složení jsme nakonec vyrazili k naší kamarádce Markétě na rozlehlý pozemek benešovského letiště. Byli jsme k nepřehlédnutí. V průběhu cesty jsme si udělali krátkou zastávku na občerstvení a okolí žaslo nad tolika pasažéry.Nakonec jsme se slávou dorazili, vybrali místečko pro náš malý stan ( mám malý stan a na nohy mi táhne...nebyli jsme zcela tak daleko od tohoto rčení...hlavně v momentě, kdy se obloha zakabonila a snažili jsme se zůstat všichni suší) a kluci se šli s přehledem sobě vlastním juknout po okolí. Najednou mi došlo, že počet štěňat nedokáže uspokojit potřeby malých capartů - dvě štěňata na celkem 5 až 6 dětí jaksi neladil... Nicméně již druhého dne se díky Verunce a Editce začalo s výukou chůze  na vodítku a ejhle...klukům to šlo. A nejen to - prostě chovali se báječně! Je pravdou, že čtvrtého dne koukáme a ... kluci na letišti... jo, jo, rozplést plot nebylo zas až tak těžké. Nezbývalo než zařadit více procházek, trošku drezury a návštěvu hangárů s letadly :-).

 


/18. 8. 2009/

Dovolená

V současné době se nacházíme na dovolené ve složení dvounožci a Canny, Sofinka, Coddy a Clyde (Cooper již má novou báječnou rodinku).  Procházíme se po loukách, nad hlavami sviští letadélka, všichni jsme se vecpali do našeho malého stanu a i přes nepřízeň počasí je nám vcelku fajn :-). Coddy i Clyde se druhým dnem stali zasloužilými táborníky:-) Oba pejsci jsou stále volní!!!


/13. 8. 2009/

Tři zlatí kluci čekají na své páníčky!

... stačí si jen vybrat!

nahoře zleva- Cooper a Clyde , dole Coddy

přidány fotografie (zcela dole)


/1. 8. 2009/

A jde se do světa :-)

Ano, ano. Nastal čas loučení, slziček, štěstí... Tak trochu jsme osiřeli. Smutno je nám ale jen trošku, neboť noví páníčci jsou bezva a myslím, že jsme si vzájemně padli do oka :-)

Teď už zbývá najít stejně tak báječné rodinky pro naše tři kluky - mají perfektní, nebojácnou, temperamentí povahu, šibalství jim kouká z očiček a těší se na nová dobrodružství. Nejakčnější je Cooper - dokonce již vehementně hlásí příchod paní pošťačky (je to velká sranda vidět, kterak tak malý špunt brání náš domov ve smečce těch velkých...)! Clyde nezůstává pozadu, je rozvážný, avšak nezkazí žádnou srandu, a ta rychlost  jakou dokáže vyvinout!!!  A Coddy? Jedním slovem pohodář :-)

 Chybí-li Vám někdo - kamarád - máte jedinečnou příležitost!

Rádi Vás u nás přivítáme ( a že to kluci umí!) 


/21. 7. 2009/

NV Mladá Boleslav 18.7.2009

Po delší odmlce jsem byla vtažena nazpět do výstavních kruhů! Ve třídě mladých psů se šel předvést "náš" Batumi Baku Aratinga, řečený Bak, manželů Svobodových a v mezitřídě fen Bamenda Blanch Aratinga neboli Bamča :-)Terky Šilhánkové. Netušila jsem, že mě dostane nervozita...,a tak v pohybu jsem nedokázala zvolit zcela správné tempo, což nás odsunulo na třetí pozici - promiň Baku -budeme se muset vídat častěji, abychom vše dopilovali,  neboť podle slov z okolí jsi měl navíc! Ale buďme spokojeni - první výstava - a v pěkné konkurenci jsi získal ocenění V3! Baminka neměla tentokráte vůbec lehkou pozici. Tři dny před výstavou si při dovádění s berňáčkem rozřízla kůži o ostrý plech těsně nad okem - a místo bylo pro nutnost sešití vyholit (!) - a hnedle se pyšnila 5stehy... Podle slov Terky se holky s vyholenou pravou stranou obličejové části přijely jen mrknout. Nakonec, po výborném předvedení samotnou paničkou :-), se Baminka ocitla na 4. místě! (Podle slov paní rozhodčí se jí Bammy velmi líbila, ale zranění je posunulo dále...) Nakonec tedy ocenění výborná 4!

  


/18. 7. 2009/

Užíváme si krásné chvilky s našimi raubíři :-)

V neděli nás poctil svou návštěvou Pes Jíra. Akční fotečky ještě chvilku zůstanou utajené, a těch pár statických přidáváme :-) Jíro - děkujeme!!!

 

Coddy (volný), Cooper (volný), Casper, Camba, Cowley, Clyde (volný) a Cliff


/7. 7. 2009/

Hravost, žravost,spavost!

Ano, ano, ... asi nejlepší popis jednotlivých činností našich štěňátek. To, že rostou jako z vody je samozřejmé, ve vymýšlení lumpáren a ataků navzájem jsou experti, a že jsou k "sežrání" netřeba ani zmiňovat :-)))

Minulý týden nám sice nepřálo počasí, ale naše velká zastřešená pergola jim naštěstí skýtala prostor pro hrátky na čerstvém vzduchu. Přece jenom prostor v domě by byl již těsnější. A pro socializaci štěňátek je nejlepší být součástí každodenního ruchu. Košťata  a mopy nemají šanci na únik :-), když se s ječením hlídacího psa prožene jejich tatínek kolem - už je to vůbec nevzrušuje, motorová pila také není problém - Clyde při ní nakonec dokonale spal, jen občas nadzvedl hlavu při opětovném nastartování, bouřky ( a to kousek od nás udeřil blesk!) vlastně milují - však se po nich pročistí vzduch, ranní rosa skýtá báječné rochnění, krmení králíků je zážitkem, stejně jako volně pobíhající morčata...  a k mé nevoli je nejlepším místem pro hrátky zkoumání "zakázaných" stavebních prostorů (plechy, cihly, roury,..). Fotek jsme moc nestihly, ale něco přidáváme :-) fotogalerie vrh C

Můžete si zamluvit tři kavalíry - Cooper, Clyde a pohodář Coddy - bližší informace získáte na tel. 775 99 30 46 


/3. 7. 2009/

Volní tři zlatí pejsci!

 

A čas letí jako voda :-)

A můj počítač si k mé nelibosti usmyslel, že si musí dopřát deset dnů dovolené  :-(

A co se tou dobou u nás událo?

      Máme za sebou první návštěvy budoucích majitelů našich štěňátek - Cliff bude dělat společnost u Brumlíčků ( bráškovi z předešlého vrhu) a poputuje do Smečna, na Cowleyho nakonec padla volba rodiny paní Hrubé z Prahy, Casper překvapí babičku pana Bezděka a Camba - dnes již Cathy - ta se vydá na cestu do Říčan k paní Kubálkové.

      Štěňátka se mají k světu - výpravy ven na čerstvý vzduch přímo zbožňují, bříška si plní až k prasknutí (co kdyby se na ně příště nedostalo...), našim malým dvounožcům znemožňují pohyb na mini dopravních prostředcích :-), oblíbenou činností je plný zákus do sourozence (uši, ocas, krk..- pro přirovnání se hodí třeba pohádka O veliké řepě...) a milují mazlení :-))))))))))))))))))

        

přidány fotografie - více ve fotogalerii fotoalbum vrh C


/23. 6. 2009/

Jsou nám tři týdny :-)

...a rosteme jako z vody!

... a ve všem jsme v podstatě dokonalí :-). Koordinace pohybů  je na dobré cestě k plynulému běhu, spánek střídáme se snahou hrát si spolu navzájem, panička nás opět "nacpala" odčervovací pastou :-( a od včerejška už papáme z misky (alespoň si chudák máma odpočine). Tímto dnem nastal konec voňavých, čisťounkých a upravených štěňátek... :-))) Páni, jak nám chutná! Granulky jsou báječné, ale ty piškotky s jogurtem! To nemá chybu.  A protože panička, díky naší akčnosti, má problém s nafocením každého nás zvlášť, přidány jsou zatím ne zcela vzhledné naše fotografie (brzy se však pokusí dodat naše krásné podobizny!) - více fotek na hlavní stránce štěňátka

P/S: jsou přidány informace do váhové tabulky a zajisté jste si povšimli, že došlo k úpravě tří jmen (14 znaků na jméno do plemenné knihy mi bohužel nestačilo..., takže jsou zmiňovaní o písmenko chudší - Claremont Clyde, Camba Cassandra a Clerence Casper.

 


/7. 6. 2009/

Jsme již 14 dnů na světě!...

...a máme se k světu. Po zývání a nácviku všeličných poloh jsme všichni prokoukli a nyní pilně pracujeme na zdokonalování našich pohybů! Kňouráme, mlaskáme a začínáme se štěkáním (ne nadarmo se říká, že ženské jsou ukecané...). Jsme dokonalí v ožužlávání se navzájem a včera naše sestřička Camba přelezla porodní bedýnku, aby se dostala k naší mamince, kterážto se snaží alespoň někdy si od nás odpočinout :-)

Panička přidala na naše "osobní" stránky nové fotografie :-)


/3. 6. 2009/

Tak už jsme trošku povyrostli :-)

Čas letí a naše štěňátka se začínají předhánět -  kdože bude první u mlíčka, kdo lépe střihá ušima či komu se zdá hlasitější sen. Po nakrmení si slatně pomlaskávají, zkouší, jaké to je pořádně se rozvalit, protáhnout či stulit se do klubíčka a očička připravují k otevření. I když tedy Crawley Cowley všechny předběhl a už na svět kouká! Dnes také ochutnali něco jiného. Ale. Nic moc. To jsem jim dala bezelstně pastu na odčervení! Ale upřímně, kdyby mohli mluvit, tak by určitě svorně řekli  - mlíčko je mlíčko! A takhle jim to sluší : při akci a po. Přidala jsem pár společných fotografií do rubriky štěňátka


/29. 5. 2009/

První fotografie našich štěňátek

 

Více fotografií naleznete v rubrice štěňata a odchovy - vrh C , kde máme každý svou stránku :-)

A jakpak se jmenujeme?

Cabaloo Coddy, Cardiff Cliff, Cariboo Cooper, Claremont Clyde, Clarence Casper, Crawley Cowley a Camba Cassandra

/24. 5. 2009/

Máme štěňátka!

Dnes 18.5. se naší Sofince a Cáňovi narodilo 7 štěňátek. Porod trval hodinu a půl, porodní váha se pohybovala v rozmezí od 220 do 280g a na svět se vyklubalo hned 6 krásných zlatých kluků a jedna tricolorní fenečka. Sofinka teď v klidu odpočívá, pečlivě se stará o svá štěňátka a na mně je vymyslet pro všechna jména. Nechte se překvapit! Určitě budou stát za to :-)


/18. 5. 2009/

Baabda Baffee Aratinga

Před pár dny jsem se dozvěděla, že naše tricolorní Baff se ocitla v nových, lepších rukou. Děkuji tímto paní Kučerové, že se Baffinky ujala a věřím, že bude báječnou kamarádkou jejích dvou landseerů, se kterými je úspěšná nejen na poli výstavním, ale také při práci - canisterapii. Jak jsem se dozvěděla, Baff budeme moci vidět i na výstavách a možná, zalíbí-li se jí canisterapie, tak třeba i tam, kde bude její pomoc potřebná a vítaná. Ještě jednou děkuji, paní Kučerová a Baffince posíláme moooooc pozdravů.


/5. 5. 2009/

Mezinárodní výstava psů Praha 2.5.2009

V sobotu se vydala naše tři odrostlá štěňátka na svou první výstavu. Ve třídě mladých psů se zůčastnil Batumi Baku A. a Buffin Brumla A. Baka jsem předvedla pro zranění jeho paničky sama, a nakonec jsme vybojovali druhé místo. Brumly se ujala Linda (klobouk dolů před ní, neboť udržet 30kg Brumlu, a k tomu na tak velké výstavě a seznámit se s ním pět minut před začátkem posuzování ..., to dá nejednomu zabrat). Bohužel, Brumlíček se nechtěl moc "ukazovat", a tak nakonec obdržel známku velmi dobrá. Zasáhl však do pořadí a umístil se na krásném čtvrtém místě. Ve třídě mladých fen byla Bamenda Blanch A. S paničkou poctivě nacvičovaly výstavní předvádění, ale tréma a ztráta srsti způsobila, že dostaly ocenění velmi dobrá. Posudek však měla nádherný, takže holky nebojte!

Všem majitelům tímto děkuji za krásnou prezentaci B vrhu a věřím, že se brzy uvidíme.


/4. 5. 2009/

Další zprávy

Kontakt

Bc. Petra Mecerová
Čelákovice, Praha východ
E-mail:
info@aratingacollie.cz

Tel.: 604 392 538

Více kontaktů »